Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach.

W dniu  21 listopada  2016 roku odbył  się  w  naszej  szkole  Dzień  Wiedzy o Antybiotykach. Z  tej okazji został  przeprowadzony  turniej  wiedzy  o  antybiotykach.

Drużyny  reprezentujące  poszczególne  klasy  z gimnazjum  i liceum miały  za zadanie  udzielić  jak   najwięcej  prawidłowych  odpowiedzi  na pytania związane  z antybiotykami.

Uczniowie  z  dużym  zaangażowaniem  i entuzjazmem  zdobywali  punkty, udowadniając tym  samym,  że nie  jest  im obcy  temat   związany  z  tymi  substancjami chemicznymi.

Największą  wiedzą  wśród  gimnazjalistów  wykazali  się  uczniowie  z  klasy 3gC

zdobywając  I miejsce,  II miejsce – klasa  1gA,  III miejsce – klasa  2gA i 3gB.  Natomiast  wśród  licealistów  I miejsce  zdobyli  uczniowie  z klasy  1BII miejsce – klasa 2B, III – klasa 1B. Podczas  imprezy  młodzież  miała okazję obejrzeć prezentację  multimedialną – ,,Fakty i Mity o antybiotykach”,  która  cieszyła się  dużym zainteresowaniem. Uczniowie dowiedzieli się  między innymi o genezie świętowania Dnia Wiedzy o Antybiotykach, o naturalnej kuracji antybiotykowej  oraz  o narastającej oporności bakterii na antybiotyki.  Prezentację przygotowała  uczennica  z klasy  2B liceum.

W tym dniu promowaliśmy wiedzę na temat  profilaktyki i racjonalnego stosowania  antybiotyków,  aby utrzymać  ich skuteczność.  Teraz już nikt nie ma wątpliwości,  że antybiotyki zwalczają  zakażenia  bakteryjne, a nie wirusowe.

 

Imprezę  przygotowały i przeprowadziły – p. J. Kuchler i  p. M. Sabała.