Europejski  Dzień  Wiedzy o  Antybiotykach.

23 listopada  2017 roku odbył  się  w  naszej  szkole  Dzień  Wiedzy o Antybiotykach. Z  tej okazji został  przeprowadzony  turniej  wiedzy  o  antybiotykach.

Drużyny  reprezentujące  poszczególne  klasy  z gimnazjum  i liceum miały  za zadanie  udzielić  jak   najwięcej  prawidłowych  odpowiedzi  na pytania związane  z antybiotykami.

Uczniowie  z  dużym  zaangażowaniem  i entuzjazmem  zdobywali  punkty, udowadniając tym  samym,  że nie  jest  im obcy  temat   związany  z tym zagadnieniem.

Największą  wiedzą  wśród  gimnazjalistów  wykazali  się  uczniowie  z  klasy 2gB

zdobywając  I miejsce,  II miejsce – klasa  2gC,  III miejsce – klasa  3gB.  Natomiast  wśród  licealistów  I miejsce  zdobyli  uczniowie  z klasy  1A,  II miejsce – klasa 1D, III – klasa 2A.  Podczas  imprezy  uczniowie  z klasy  1C – Kędzierska  Patrycja  i  Tkaczyk Filip – 2A   opowiedzieli  wszystkim  zebranym  uczniom  o genezie świętowania Dnia Wiedzy o Antybiotykach, o naturalnej kuracji antybiotykowej  oraz  o narastającej oporności bakterii na antybiotyki. W tym dniu promowaliśmy wiedzę na temat  profilaktyki i racjonalnego stosowania  antybiotyków,  aby utrzymać  ich skuteczność.  Teraz już nikt nie ma wątpliwości,  że antybiotyki zwalczają  zakażenia  bakteryjne, a nie wirusowe. Imprezę  przygotowały i przeprowadziły – p. J. Kuchler i  p. M. Sabała.