I Bielański Turniej Tańca w Zespole Szkół nr 119 w Warszawie

W dniu 16 grudnia 2016 r. w naszej szkole zainaugurowaliśmy I Edycję Turnieju Tanecznego, adresowaną do dzieci i młodzieży z bielańskich placówek oświatowych. Impreza miała na celu prezentację umiejętności i talentów uczniów, a także propagowanie idei współzawodnictwa w duchu fair play.

Pomysłodawcą przeglądu jest Pan Daniel Piekarski, nauczyciel w naszej szkole, ale przede wszystkim zawodowy tancerz posiadający najwyższą klasę S w tańcach latynoamerykańskich, który obecnie swoją pasją dzieli się z młodzieżą.

Do przeglądu zgłoszonych zostało 19 kandydatów ze szkól podstawowych, którzy przybyli wraz z opiekunami. Zebrani goście i publiczność mieli okazję podziwiać występy solistów, par tanecznych, jak również całych formacji. Decyzja o wyborze techniki i stylu tanecznego należała do samych uczestników, którzy odkryli przed nami m.in. uroki tańca współczesnego, żywiołową sambę, ogniste paso doble czy freestyle.

Jako pierwsi do konkursu stanęli soliści. Publiczność była zachwycona nie tylko choreografią, ale także pomysłowością zawodników. Jury doceniło także walory artystyczne występów: przepiękne stroje, charakteryzację oraz wykorzystanie rekwizytów.

Puchar zwycięzcy I Bielańskiego Turnieju Tańca powędrował w ręce pary tanecznej: Wiktoria Wierzbicka i Jan Sałek ze SP nr 214.

Zdobywcami drugiego i trzeciego miejsca są:

Agnieszka i Natalia Kowalczyk ze SP nr 187,

Jagienka Kowalczyk ze SP nr 352 i Karolina Wągowska ze SP nr 341.

Na zakończenie wszyscy biorący udział w konkursie otrzymali od nas pamiątkowe medale oraz dyplomy. Impreza okazała się wielkim sukcesem organizatorów. Z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję już za rok.

Zwycięzcom jeszcze raz GRATULUJEMY!