I Edycja Międzyszkolnego Festiwalu Piosenki „You can sing”

 

27 kwietnia 2017 r. zainaugurowaliśmy I Edycję Dzielnicowego Konkursu Piosenki „You can sing”. Organizatorem przedsięwzięcia był Zespół Szkół nr 119 w Warszawie. Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, którzy zechcieli podzielić się z nami swoją pasją do muzyki i śpiewu. W przeglądzie wzięli udział reprezentanci ze siedmiu bielańskich placówek oświatowych. Na scenie mogliśmy podziwiać występy solistów, duety a także zespoły wokalno-instrumentalne. Wśród piosenek wybranych przez uczestników znalazły się nie tylko znane polskie przeboje, ale również kompozycje w języku angielskim czy hiszpańskim. Wybierając zwycięzców trzech pierwszych, zaszczytnych miejsc jury miało nie lada orzech do zgryzienia, biorąc pod uwagę fakt, iż poziom, jaki reprezentowali uczestnicy był naprawdę wysoki. Pod uwagę brano nie tylko walory głosowe, ale również dobór repertuaru i umiejętność przekazu tekstu oraz ogólne wrażenia artystyczne. Na szczególne wyróżnienie zasługuje występ ucznia naszej szkoły Aleksa Guta z klasy 3gA, który zaprezentował publiczności utwór będący jego własną kompozycją.

Zwycięzcy konkursu otrzymali puchary, a wszyscy reprezentanci pamiątkowe statuetki uczestnictwa oraz dyplomy. Poniżej prezentujemy nazwiska zdobywców trzech pierwszych miejsc, którym jeszcze raz serdecznie gratulujemy:

I miejsce Zespół „Górale”  (Zespół Szkół nr 49 w Warszawie)

II miejsce –  Aleksandra Ceregra (Gimnazjum nr 95 w Warszawie)

III miejsce –  Karolina Kordońska  (Szkoła Podstawowa nr 289 w Warszawie)

Konkurs zakończył się ponownym występem zwycięzców, którzy na specjalne życzenie publiczności i jury zagrali jeszcze jeden utwór, przy którym wspólnie mogliśmy śpiewać i tańczyć.

Na koniec pragniemy wyrazić serdeczne podziękowania dla Dyrekcji Zespołu Szkół nr 119 w Warszawie oraz uczących w niej nauczycieli: pana Daniela Piekarskiego, pani Ewy Majewskiej, pani Ewy Skóry oraz pani Teresy Fleks za pomoc i wsparcie w organizacji przeglądu, a także skierować słowa uznania pod adresem opiekunów naszych uczestników za ogrom pracy włożonej w ich przygotowanie oraz wsparcie okazane młodzieży. Z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję konkursu już za rok 🙂