Kochani Maturzyści XXXIX LO

Dziś szczególny dla Was dzień, w tym szczególnym czasie dla nas wszystkich. Za wami kolejny etap w edukacji, cieszę się, że wybraliście naszą szkołę i za to Wam dziękuję. Wiem, że były chwile, których nie chcecie pamiętać, więc pamiętajcie tylko te cudowne, miło nas wspominajcie, bo my o Was nie zapomnimy, dziękujemy za trzy wspólnie spędzone lata.

Dla większości z Was jednak zakończenie roku szkolnego nie wiąże się z początkiem wakacji. Już w czerwcu 2020, czeka Was najważniejszy w dotychczasowej karierze egzamin, egzamin dojrzałości. To wielki sprawdzian wiedzy zdobytej nie tylko w szkole licealnej, lecz w całym dotychczasowym życiu. Po raz pierwszy bierzecie odpowiedzialność za swoją przyszłość. Musicie wspiąć się na wyżyny swoich możliwości i udowodnić, że nie ma takich barier, których nie da się pokonać. Wykorzystajcie racjonalnie wiedzę i umiejętności. 

Życzymy Wam:

– dumy z wyniku- mamy nadzieje, że ten uzyskany przez Was, pozwoli Wam osiągnąć planowane cele,

– polotu- jesteśmy pewni, że Wam go nie zabraknie,

– prostych pytań i jasnych odpowiedzi – aby uzyskany wynik był jak najbliżej tego wymarzonego, by mógł otworzyć Wam drzwi do kierunku i uczelni, na której szczególnie Wam zależy,

– trafnych strzałów – nie tych „na chybił”, „ale tych na trafił”,

– siły- by nie zabrakło Wam jej w tym egzaminacyjnym Maratonie, gdybyście poczuli ciężar nadmiaru posiadanej wiedzy,

– skupienia- byście mogli w pełni wykorzystać wiedzę, którą macie w głowach,

– spokoju – byście mogli napisać maturę na 100% możliwości, a złe emocje nie pokrzyżowały Wam planów,

– zmieszczenia się w czasie – by mieć pewność, że zrobiliście wszystko, co w Waszej mocy,

– wytrwałości w dążeniu do celów oraz realizacji swoich planów i marzeń, nie tylko szkolnych.

Wierzymy, że uzyskane przez Was wyniki staną się podstawą przyszłych sukcesów. Niech nikomu nie zabraknie determinacji w dążeniu do tego, aby żyć mądrze i odpowiedzialnie.

Dokonując wyborów, nie bójcie się zmierzać ku urzeczywistnieniu ambitnych planów i śmiałych wyobrażeń o tym, co w życiu najlepsze, najpiękniejsze i najbardziej wartościowe.

Spełniajcie ambitne zamierzenia, rozwijajcie pasje i uzdolnienia, z optymizmem wkraczając w dorosłe życie.