Rozpoczęcie roku szkolnego 2013/14

Szanowni Państwo, drodzy uczniowie i rodzice

Witam wszystkich bardzo serdecznie po wakacyjnej przerwie, która pozwoliła zregenerować nasze umysły i siły witalne, byśmy teraz mogli efektywnie kontynuować wspólna pracę. Witam serdecznie, – szacowne Grono Pedagogiczne, wszystkich uczniów, witam szczególnie pierwszoklasistów, witam przedstawicieli klubu Legii Warszawa, – witam rodziców, – witam wszystkich pracowników naszej szkoły.Tradycją jest, że rok szkolny rozpoczyna się 1 września, jak wiecie 74 lat temu w Polsce rok szkolny nie rozpoczął się, ponieważ wybuchła II wojna światowa, należy o tym pamiętać i oddać hołd tym, którzy polegli za Polskę- uczcijmy ich minutą ciszy.Społeczność ZS nr 119, w skład którego wchodzi Gimnazjum nr 71 im. K. K. Baczyńskiego i XXXIX Liceum Ogólnokształcące im. Lotnictwa Polskiego dziś rozpoczyna nowy rok szkolny 20013/14.

Moi drodzy

Wysiłki podejmowane przez grono pedagogiczne mają służyć jednemu celowi – stworzeniu naszym uczniom dogodnych warunków do nauki oraz zapewnieniu im wysokiego poziomu kształcenia. Jesteśmy przekonani, że młodzież nie tylko to doceni, ale i chętnie zaangażuje się w zgłębianie wiedzy, co pozwoli jej rozwijać własne zainteresowania i umiejętności, a także dostrzec sens uczniowskiego trudu. Gimnazjalny i licealny etap nauki przygotowuje młodego człowieka do podejmowania ważnych wyborów, które będą mieć wpływ na wiele najbliższych lat. Każdy z Was, Drodzy Uczniowie, obierze własną drogę. Już teraz życzymy, by podążanie nią przyniosło Wam radość i satysfakcję z osiąganych sukcesów.

Szkoła to także miejsce kształtowania ludzkich postaw i charakterów. Tu uczymy się obowiązkowości i współpracy. Wiele na tym polu zależy od pedagogów, ale wydaje się, że jednak najwięcej od samych uczniów. To oni tworzą społeczność, którą winny cechować pozytywne i twórcze relacje. Wówczas panująca w niej atmosfera będzie sprzyjać owocnej pracy. Wzajemna otwartość, zaufanie do nauczycieli także niezmiernie ułatwiają osiąganie celów dydaktycznych. Dlatego wszyscy postarajmy się stanąć na wysokości zadania.

Wreszcie wypada mi skierować kilka słów do nauczycieli. Bardzo się cieszę ze współpracy z osobami, które podchodzą do swoich zajęć niezwykle profesjonalnie, potwierdzając w ten sposób swoje wysokie kwalifikacje i wykazując się dużą kreatywnością w realizacji założeń programowych. Ufam, że rozpoczynający się właśnie kolejny rok szkolny przyniesie państwu nowe możliwości dalszego rozwoju zawodowego. Niech uczniowie darzą Was szacunkiem, gdyż w pełni na niego zasługujecie. Ogromnie dziękuję za Wasze zaangażowanie, które pozwala z optymizmem patrzeć na przyszłość naszego Zespołu Szkół, a przede wszystkim uczącej się w nim młodzieży. Pozwolę sobie także pozdrowić wszystkich pracowników szkoły. To właśnie oni dbają o to, byśmy mogli pracować w dobrze przygotowanych salach lekcyjnych. Zapewniam, że bardzo doceniamy państwa wysiłek. Wszyscy razem tworzymy zgrany zespół, dzięki czemu łatwiej pokonywać wszelkie trudności, których przecież na co dzień nam nie brakuje.  Niech jej mury opuszczają świetnie wyedukowani, ambitni absolwenci, potrafiący z powodzeniem stawić czoło wymogom współczesności!

Dziękuje, jeszcze raz wszystkiego dobrego w nowym roku szkolnym.