Otrzęsiny klas I Liceum

Otrzęsiny klas I Liceum

25 października nowe pokolenie pierwszaków zostało uroczyście przyjęte w poczet uczniów 39 Liceum Ogólnokształcącego im. Lotnictwa Polskiego w Warszawie. Podczas ślubowania młodzież przyjęła na siebie wszystkie prawa i obowiązki ucznia naszej szkoły.

 

Październik to miesiąc, kiedy Samorząd Uczniowski organizuje otrzęsiny dla uczniów klas pierwszych. W tym roku połączyliśmy je z obchodami święta Halloween. Nastrojowy klimat imprezy zapewniły przygotowane przez uczniów wydrążone dynie, plakaty oraz stroje.

Do wspólnej zabawy zaproszono wszystkie pierwsze klasy i ich wychowawców. Pod czujnym okiem jurorów, w atmosferze świetnej zabawy, sprawdzono potencjał wyobraźni, humoru, sprawności fizycznej, umiejętności wokalnych naszych nowych koleżanek i kolegów. Wśród licznych zabaw i konkursów znalazły się: jedzenie jabłka na czas bez użycia rąk, tor przeszkód, choreografia taneczna do wybranego stylu tańca, quiz wiedzy o szkole, rozpoznawanie głosów uczniów przez wychowawców. Trzeba przyznać, że przedstawiciele poszczególnych klas walczyli naprawdę dzielnie o palmę pierwszeństwa. Poniżej prezentujemy fotorelację z przebiegu imprezy. Zapraszamy do oglądania.