Otrzęsiny klas pierwszych gimnazjum i liceum

21 października uczniowie klas pierwszych gimnazjum i liceum wzięli udział w otrzęsinach, aby stać się pełnoprawnymi członkami społeczności uczniowskiej Zespołu Szkół nr 119 w Warszawie.

Tak zwane „otrzęsiny” popularnie zwane „świętem kotów” były świetną zabawą połączoną z rywalizacją uczniów klas I i ich wychowawców o palmę pierwszeństwa. Przedstawiciele starszych klas przygotowali dla swoich młodszych kolegów i koleżanek zadania, którym musieli oni sprostać z gracją i wdziękiem w jak najkrótszym czasie. Konkurencje wymagały od pierwszoklasistów znakomitej pamięci, wykazania się sprytem, sprawnością fizyczną oraz zdolnościami wokalnymi. Nasze jury, w skład którego weszli: pan Dyrektor Paweł Gmitrzuk, pani Dyrektor Aleksandra Malik, pan profesor Daniel Piekarski i pani Jadwiga Szewczyk, oceniali min. picie mleka na czas, pokonywanie toru przeszkód w workach, taniec z wychowawcami, quiz wiedzy na temat szkoły oraz śpiew do znanych melodii.

Impreza miała charakter wesołej zabawy, a jej końcowym etapem było wykonanie uroczystego zdjęcie wszystkich klas i rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszy uśmiech po uprzednim zjedzeniu cytryny. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia.