Portfolio

Mam na imię Pola i chodzę do klasy 1D. Już od paru lat interesuję się pożarnictwem, a do Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej chodzę od dłuższego czasu. Na cotygodniowych zbiórkach, poza technikami gaszenia pożarów, poznajemy różne taktyki działań przy wypadkach i miejscowych zagrożeniach, np. przechylone drzewo; podstawy kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz metody ratowania  stosowane przez strażaków. Poza nauką praktyczną uczestniczymy w wykładach i zdajemy testy, również sprawnościowe.  Jako mali strażacy uczestniczymy w piknikach, dniach otwartych i uroczystościach. Ostatnio całą drużyną mieliśmy przyjemność uczestniczyć w powitaniu nowego średniego wozu ratowniczo – gaśniczego. 

Cześć, mam na imię Tymoteusz, chodzę do klasy 1E o profilu biologiczno– chemicznym w naszej szkole. Moje zainteresowania to:

  • Botanika
  • Zoologia 
  • Chemia jądrowa ( chodzi o sytuacje w Czarnobylu )
  • Języki Obce
  • Historia 
  • Geografia 

W domu posiadam małą hodowle roślin posadzonych z nasionka i to są palmy oraz bananowca . W skład hodowli wchodzi  Daktylowiec KanaryjskiPhoenix canariensis, WaszyngtoniaRobustaWszyngtonia NitkowanaWashingtoniafilifera, Olejowiec gwinejskiElaeisguineensis, Palma Brahea Zielona (BraheaEdualis),Banan Abisyński (EsenteVentricosum).

Lubię też  fotografować naturę co widać na moich social mediach na Instagramie oraz Facebooku.Moimi miejscami do fotografowania natury w Warszawie jest Ogród Botaniczny PAN w Powsinie , Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego przy Łazienkach królewskich oraz Ogród Zoologiczny w Warszawie.

 Lubię chodzić do Ogrodów Zoologicznych . Moimi ulubionymi zwierzętami jest Pongo , Pan Troglodytes oraz GorillaGorilla ( Łacińskie nazwy zwierząt).

Instagram: https://www.instagram.com/tymek.matuszko/

ZOSIA MARZOCH

Zosia Marzoch, uczennica klasy 2E zajęła I miejsce w swojej kategorii K15 w „Botanicznej piątce”. Bieg odbył się 25.10.2020 roku w Powsinie. Serdecznie gratulujemy!

ZOSIA MARZOCH

Dzisiejsza nie najlepsza pogoda nie przeszkodziła Zosi Marzoch w bieganiu w ramach Mistrzostw Mazowsza w Biegach Ulicznych Masters.W kategorii OPEN KOBIET uczennica zajęła 12 miejsce, a w swojej kategorii wiekowej była najlepsza. Tym samym Zosia zajęła 4 miejsce w Pucharze Powiatu Grodziska Mazowieckiego.Gratulujemy!!!