Sprawozdanie ze szkolnego etapu Dyktanda Bielańskiego

Dnia 30  października 2012 roku odbył się szkolny etap  Dyktanda Bielańskiego „O pióro gżegżółki i długopis burmistrza”.  Do pisania dyktanda przystąpiło 13 uczniów Gimnazjum  nr 71. Były to osoby wyłonione przez polonistów, które w pracach  pisemnych wykazywały się dobrą i bardzo dobrą znajomością ortografii. Na podstawie sprawdzonych dyktand wyłoniono następujących uczniów do etapu dzielnicowego: 1.Beata Ziach –ucz. kl. 3gA     2.Rafał Jakiel – ucz. kl. 3gC     3. Justyna Możdżonek – ucz. kl. 3gA. Dyktando Bielańskie będzie również pisała pani Katarzyna Semko-Wojciechowska – psycholog szkolny oraz prof. Daniel Piekarski. Elżbieta Kmiecińska-Pawłowska.   W szkolnym etapie uczniowie pisali następujący tekst:

 Półtramki za pół ceny

Nie sposób już dziś żyć bez reklamy: billboardy, kilkudziesięciosekundowe spoty telewizyjne, różnobarwne ulotki podsuwają co rusz nowe atrakcyjne ekstraokazje. Czy to białostoczanin, czy Krakowianin z Trzebini, czy mieszkaniec Żywiecczyzny – wszyscy w mgnieniu oka pokazują te same rynkowe hity. Nie zważając na rozsądek, dajemy się łatwo zwieść pięknie brzmiącym obietnicom, zmuszeni potem zwieźć do domu megailość kompletnie niepotrzebnych rzeczy. Nie roztropnie działamy, ale zgoła pochopnie.  A nuż zdarzy się także nam jednorazowa, niezwykła okazja!

W okamgnieniu podejmujemy decyzję i nie dajemy się już od niej odwieść. Przecież gdy jest supertanio, trzeba kupić superszybko!  Żądny nowości klient łatwo przestaje pamiętać, by być rządnym dysponentem własnych pieniędzy. Tępo kupuje w superekspresowym tempie, czując się ultranowocześnie jak prawdziwy super-Europejczyk wyposażony w niezbędne gadżety XXI wieku.