” STORY LAB” W TEATRZE POWSZECHNYM

07.10.2016r. klasy 2A, 2B, 3A i 3B LO wraz ze swoimi wychowawcami odwiedzili Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera. Celem był interaktywny spektakl „Story LAB”, przygotowany przez młodych ludzi w ramach „Festiwalu Korczak”.

Integralną częścią przedstawienia były warsztaty, podczas których uczniowie wypowiadali się na temat prezentowanych zdjęć, aby po spektaklu skonfrontować swoje odpowiedzi z wydarzeniami zaprezentowanymi przez aktorów.

Tematem przewodnim tego spotkania był fenomen polskiego punka w latach 80. Młodzież, biorąca udział w tej akcji, była nie tylko aktorami, ale jednocześnie badaczami, dokumentalistami. Przeprowadzono dziesiątki rozmów z rodzicami, kuzynami, sąsiadami a niekiedy zupełnie obcymi ludźmi. W wyniku tych spotkań i w oparciu o opowieści rozmówców powstało zdarzenie teatralne, które zostało fantastycznie przyjęte przez naszych uczniów. Niektórzy podzielili sie swoimi spostrzeżeniami :” Wielu z nas zrozumiało, jak wiele rzeczy możemy robić teraz i jak różni się nasza młodość od młodości naszych rodziców„, ” Każdy z nas uważa, że sztuka jest godna polecenia i pomaga zrozumieć wiele zagadnień„.

KL