Z dumą informujemy, że 25 maja 2026 roku nasza szkoła odniosła spektakularny sukces podczas Wielkiej Gali Plebiscytu Ekologicznego „Wspólna Zielona Przyszłość”. Organizatorem tego prestiżowego wydarzenia był Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, a patronat honorowy nad nim objęli Prezydent RP oraz Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego.
I miejsce na Mazowszu!
Nasza placówka zajęła pierwsze miejsce w kategorii EDUKACJA (szkoły ponadpodstawowe – Mazowsze)! Nagrodę przyznano za nasz autorski projekt edukacji ekologicznej „Młodzi dla Klimatu”.
Ogromną i niezwykle miłą niespodzianką było zdobycie głównej nagrody rzeczowej – profesjonalnego mikroskopu naukowego, którego fundatorem jest Fundacja Polska z Natury.
Naszą zaangażowaną w projekt młodzież dumnie reprezentowali uczniowie z klasy 3C w składzie: Kram Kornelia, Aksienionek Michał , Chyliński Franciszek, Michalik Michał i Janczewski Maksymilian.
Podczas oficjalnej części uroczystości uczennica Kornelia Kram wystąpiła przed zgromadzoną publicznością, profesjonalnie prezentując główne cele oraz efekty projektu „Młodzi dla Klimatu”.
Nasi uczniowie mieli także okazję wziąć udział w niezwykle ciekawym programie naukowym:
- Wykład pt. „Wykorzystanie sztucznej inteligencji i danych satelitarnych do monitorowania stanu środowiska w warunkach zmian klimatycznych”, który wygłosił dr Dariusz Prokopowicz z Instytutu Ekonomii i Finansów UKSW.
- Debata ekspercka, podczas której poruszano najważniejsze tematy związane z ochroną naszej planety.
Wspaniałe upominki dla uczestników !
Każdy uczeń zaangażowany w projekt wrócił z gali z dyplomem uznania oraz super gadżetami: nowoczesnym powerbankiem oraz statywem (tripod) do telefonu i aparatu z pilotem.
„Serdecznie dziękujemy naszej wspaniałej młodzieży za aktywny udział, ogromne zaangażowanie i ciężką pracę włożoną w realizację tego projektu. Jesteśmy z Was niesamowicie dumni!”
Opiekunowie projektu: p. Jolanta Kuchler i p. Maria Sabała







