Sukcesy i osiągnięcia naszych uczniów. Adrian Małachowski z nagrodą Prezesa Rady Ministrów.

W minioną środę (18.11. 2015 r.) uczeń naszej szkoły Adrian Małachowski odebrał z rąk Kuratora Oświaty pani Doroty Sokołowskiej nagrodę Prezesa Rady Ministrów za bardzo dobre wyniki w nauce. Wyróżnienie to jest przyznawane uczniom o szczególnych zdolnościach, którzy w danym roku szkolnym otrzymali promocję z wyróżnieniem uzyskując najwyższą średnią ocen w szkole. Uroczyste wręczenie dyplomów odbyło się w siedzibie Warszawskiego Domu Technika NOT przy ulicy Czackiego 3/5 i zgromadziło wielu gości. Naszemu młodemu stypendyście towarzyszył w tej szczególnej chwili i jednocześnie wspierał pan Dyrektor Paweł Gmitrzuk, który również nie krył swojej radości. Otrzymanie nagrody to nie tylko wielki, osobisty sukces Adriana, ale również powód do dumy dla całej naszej społeczności szkolnej, która może poszczycić się pracą z tak zdolną młodzieżą.

17-letni Adrian Małachowski, uczeń klasy 2C, jest piłkarzem Klubu Legii – Warszawa i swoją przyszłość od zawsze wiązał ze sportem. Do klubu trafił w sierpniu 2012 r. z Zawiszy Bydgoszcz i od tamtej pory regularnie pojawiał się na boisku, odnosząc mniejsze i większe sukcesy. Choć, jak sam przyznaje, wszystko w jego życiu jest podporządkowane treningom, udało mu się pogodzić pasję z nauką. W ubiegłym roku szkolnym uzyskał najwyższą średnią ocen: 5,27. Pytany o plany na przyszłość podkreśla, iż każdy sportowiec powinien poważnie myśleć o swoim wykształceniu i zdobyciu dyplomu. Warto mieć zawsze jakąś alternatywę na wypadek kontuzji lub gdyby okazało się, że kariera piłkarska nie potoczyła się jednak po naszej myśli.

Cieszymy się ogromnie z sukcesu Adriana i życzymy laureatowi dalszego, owocnego zdobywania wiedzy i osiągania tak znakomitych wyników.