Sukcesy i osiągnięcia uczniów naszej szkoły. Rozstrzygnięcie wyników międzyszkolnego konkursu „Bielańskie Mądraszki 2016”.

W dniu 22 kwietnia 2016 r. w budynku Zespołu Szkół nr 49 w Warszawie odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród dla zwycięzców i laureatów kolejnej edycji konkursu „Bielańskie Mądraszki”. Konkurs jest skierowany do uczniów bielańskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, a jego celem jest rozwijanie wiedzy na temat Bielan, zaszczepienie wśród młodzieży zainteresowania historią i bogactwem naturalnym dzielnicy.  Cieszymy się ogromnie, że i w tym roku uczniowie naszej szkoły przystąpili do udziału w zmaganiach i mogą poszczycić się wygraną. Uczestnicy rywalizowali ze sobą w trzech modułach tematycznych: językowym, geograficznym i humanistycznym. W kategorii „Bielany dla obcokrajowców” III miejsce zajął Wojciech Zięba (klasa 1B), wyróżnienie przyznano Joannie Wadeckiej (klasa 1B). W panelu humanistycznym nagrodzeni zostali : Łukasz Kozon (klasa 1gb), który zdobył I miejsce oraz Rafał Durda (klasa 1gb), który otrzymał wyróżnienie.

Na zwycięzców czekały nagrody rzeczowe oraz dyplomy. Wyniki zostały ogłoszone w trakcie obchodów Dnia Patrona Zespołu Szkół nr 49. Zwycięzcom i laureatom serdecznie gratulujemy i cieszymy się z ich sukcesów. Dziękujemy również profesorom nasze szkoły, którzy przygotowali uczniów do konkursu.