Uroczyste podsumowanie XIX Bielańskiego Dyktanda „O pióro gżegżółki i długopis burmistrza”

10.01.2020  r. w naszej szkole odbyło się uroczyste podsumowanie  XIX Bielańskiego Dyktanda „O pióro gżegżółki i długopis burmistrza”. Mieliśmy przyjemność gościć laureatów wraz z nauczycielami szkół bielańskich. W tym roku w naszym dyktandzie wzięli  udział reprezentanci 11 szkół i jak zwykle osoby dorosłe , które nie są polonistami. Dzieci i młodzież  były  oceniane w trzech grupach wiekowych:

– klasy 5. i 6. szkół podstawowych (1. poziom)

– klasy 7. i 8. szkół podstawowych (2. poziom)

– klasy 1., 2., 3. szkół ponadpodstawowych (3. poziom)

Nasze dyktando ma dwie wersje: dla szkól podstawowych i dla szkół średnich oraz osób dorosłych.

Dyktando „O pióro gżegżółki i długopis burmistrza” jest etapem rejonowym Konkursu Ortograficznego pod honorowym patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty „Ortografia na medal”, który odbędzie się 7 marca 2020 r. (sobota) godz. 10.00 się w Zespole Szkół Samochodowych im. Czesława Orłowskiego w Warszawie przy ul. Jana Pawła II nr 69.

 Nasze dyktando od lat odbywa się pod patronatem p. burmistrza dzielnicy Bielany i od zawsze jego głównym bohaterem jest dzielny burmistrz Hieronim, przeżywający rozmaite przygody.

Zapraszamy serdecznie za rok na XX dyktando z niezawodnym bohaterem- burmistrzem Hieronimem i kto wie… może nawet z samą gżegżółką.