W dniach 17. i 24.11.2022r. klasa 1C uczestniczyła w warsztatach organizowanych przez Centralny Dom Technologii w Warszawie.

Program wykładów obejmował:

Moduł 1. Cyberbezpieczeństwo – bezpieczeństwo haseł; – rodzaje oszustw – analizujemy wiadomości phishingowe; – bezpieczne przesyłanie danych i dokumentów- szyfrowanie plików; – bezpieczny software – jakie programy i narzędzia pomogą mi chronić swój komputer? – bezpieczne nawyki – co zrobić aby pozostać bezpiecznym?

Moduł 2. Media społecznościowe – zagrożenia i zalety mediów społecznościowych; – moja prywatność a obecność w social media – jak być online i jednocześnie chronić swoją prywatność; – profilowanie, targetowanie i manipulacje – jak nie dać się algorytmom profilującym?

Moduł 3. Manipulacje – jak rozpoznać fake newsa? – metody manipulacji i jak się przed nimi obronić? – bezpieczny online i offline – jak internetowe narzędzia mogą pomóc nam być bezpiecznym? Mamy nadzieję, że choć część z zasłyszanych informacji uda się zapamiętać na dłużej i wdrożyć w użytkowanie, dla własnego bezpieczeństwa.