W DRODZE NA PARNAS

Nazywam się Martyna. Moją pasją jest coś, co może wydawać się nietypowe lub przestarzałe w naszym wieku: piszę wiersze, książki i opowiadania.

Jest to pasja, która towarzyszy mi, od kiedy nauczyłam się pisać. Gdy byłam mała, dużo czytałam, co pomogło mi później w rozwijaniu mojego zainteresowania i poszerzyło mój zasób słów. Kiedyś pisałam dosłownie o wszystkim, często zabierałam ze sobą mały notesik, w którym zapisywałam swoje utwory. Brałam też udział w dużej ilości konkursów recytatorskich, co na pewno pomogło mi w zrozumieniu konstrukcji wiersza  oraz  w łatwiejszym dobieraniu rymów.

Z początku pisałam o mitologii, uwielbiałam czytać o kulturze  greckiej, rzymskiej, nordyckiej, egipskiej, od jakiegoś czasu natomiast inspiruje mnie Szekspir, Mickiewicz i Słowacki.

Piszę nie tylko dlatego, że to lubię, jest to też moja forma odstresowania, dlatego moje wiersze najczęściej (ale nie tylko!) są w tematyce poważnej, dotyczącej sensu życia, bądź problemów, z którymi my, ludzie, zmagamy się na co dzień.

Chciałabym podzielić się z Wami moimi utworami, oraz pokazać, że pisanie wierszy w naszym wieku nie jest czymś nudnym, i być może zainspirować kogoś z Was.

Martyna Ortin 2L