„Wybiegaj sprzęt sportowy dla swojej szkoły”

Pod tym hasłem odbywa się tegoroczna edycja Jesiennego Warszawskiego Testu Coopera dla Wszystkich. Zaczynamy już 3 października w Ursusie na stadionie OSiR ul. Sosnkowskiego 3, a przed nami jeszcze trzy kolejne lokalizacje 7 października AWF Warszawa, 10 października SKRA, 18 października OSiR Targówek.

Ta szkoła, z której lub dla której pobiegnie najwięcej osób otrzyma bon zakupowy o wartości 3500 zł na sprzęt sportowy. Nagroda została ufundowana przez firmę VELIA, która na co dzień dba aby w naszych domach było ciepło. Jak się okazuję nasze zdrowie i sprawność fizyczna też jest dla nich ważna. Swoją cegiełkę dołożył firma DECATHLON, która na co dzień promuje uprawianie sportu oraz zdrowy tryb życia wspierając lokalne inicjatywy sportowe.

Test Coopera to uniwersalny sprawdzian naszej aktualnej kondycji. Nie potrzebujesz specjalistycznego sprzętu, żeby wiedzieć na ile Cię stać. Tu jesteś sam na sam z bieżnią. Nie ma typowej rywalizacji – każdy z uczestników ma 12 minut. Dystans, jaki w tym czasie pokonasz, zależy tylko od Ciebie: od Twoich nóg, od Twojej głowy i od Twojego serca.

Nie zastanawiaj się czy dasz radę, jak wypadnie Twój znajomy i czy będziesz szybszy niż najlepszy dziesięciolatek. Zapisz się już dziś na www.testcoopera.pl. Stań na starcie. 12 kolejnych minut da Ci odpowiedź, której poszukujesz. Po biegu, sędziowie sprawdzają ile metrów pokonaliście. Wynik jest odczytywany w tabeli stworzonej przez amerykańskiego lekarza Kennetha Coopera. Przykładowo mężczyzna w wieku 20-29 lat na wynik dobry musi przebiec od 2400m –2800, natomiast kobieta w tym samym wieku 2200–2700 metrów.

Pamiętaj Twój udział w Teście jest ważny także dla szkoły, którą wybierzesz w zgłoszeniu. Lepsze warunki do uprawiania sportu to lepsza motywacja do aktywności fizycznej.

Dla każdego uczestnika czekają: numer startowy, dyplom ukończenia Testu z wpisanym dystansem butelka wody, oraz dla większości uczestników pamiątkowe koszulki. Na każdym z 4 obiektów czekają różne dodatkowe atrakcje: elektroniczny pomiar odległości przeprowadzony przez firmę GEPARD, testy FMS, porady dietetyków, bezpłatne treningi. Nie zapomnieliśmy także o najmłodszych. O szczegółach przeczytacie na stronie www.testcoopera.pl

Co zrobić, aby wziąć udział w Akcji Test Coopera dla Wszystkich:

 1. Można dokonać internetowej rezerwacji na konkretną godzinę testu testcoopera.pl
 2. W dniu Testu zapisać się na stadionie i czekać na wyznaczoną godzinę.

Uwaga!! Osoby niepełnoletnie muszą posiadać zgodę opiekuna prawnego (zgoda jest do pobrania na stronie www.testcoopera.pl)

 

 

WARSZAWSKI TEST COOPERA DLA WSZYSTKICH – tutaj możesz zdobywać punkty dla swojej szkoły w projekcie: „Wybiegaj sprzęt sportowy dla swojej szkoły”

 • Ursus  – OSIR Ursus ul. Sosnkowskiego 3 – 3.10.2015 r.  10:00 – 16:00
 • Bielany – 7.10.2015 r. stadion AWF Warszawa ul. Marymoncka 34  9:00 – 14:00, 17:00 – 21:00
 • Ochota – 10.10.2015 r. stadion RKS SKRA ul. Wawelska 5 10:00  – 16:00
 • Targówek – 18.10.2015 r OSiR Targówek ul. Łabiszyńska 20 – 9:00 – 14:30

Projekt współfinansowany jest przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, Miasto Stołeczne Warszawa, firmę VEOLIA, wparcia udzielają także firma GEPART (pomiar czasu), DECATHLON. Współpracujemy także z licznymi grupami biegowymi i sportowymi m.in. BOOTCAMP POLSKA.

Organizatorem akcji jest Akademickie Związek Sportowy Środowisko Warszawa.

„Test Coopera dla Wszystkich” to akcja organizowana w całej Polsce od 2010 r. początkowo był to tylko „Warszawski Test Coopera dla Wszystkich”, od 2011 roku przybrał formę ogólnopolskiej akcji.

Przez te 6 lat sprawdziło swoją kondycję ponad 40 000 osób wspólnie okrążając dwa razy kulę ziemską (92 tys km)

Jesienny Test Coopera dla Wszystkich organizowany jest także w :

 • 7 – 11 października – Jelenia Góra
 • 10 października – Leszno, Białystok,
 • 16 października – Lublin
 • 17 października – Kraków, Łódź,
 • 18 października – Wrocław, Opole, Warszawa-Targówek
 • 21 października – Rzeszów

Szczegóły: www.testcoopera.pl

Kontakt

Rafał Jachimiak

Koordynator Testu Coopera dla Wszystkich

AZS Środowisko Warszawa

Rafal.jachimiak@azs.pl

502 653 940