Z przyrodą za pan brat

Moja pasja związana jest z naukami przyrodniczymi, ponieważ lubię poznawać świat  zwierząt i roślin. Zacząłem interesować  się  przyrodą  już jak byłem mały. Od zawsze lubiłem oglądać zwierzęta w Ogrodzie Zoologicznym, chodzić na działkę i zajmować się roślinami . Lubię czytać przewodniki i rozpoznawać rośliny i zwierzęta w gąszczu trawy czy w lesie.

Uważam ,że nie mam konkretnego autorytetu. Inspirację czerpię z książek takich autorów jak: Davida Attenborough, Jane Goodall (brytyjska prymatolog) oraz Andrzeja G.Kruszewicza, dyrektora Warszawskiego ZOO. Wzoruję się również na takich osobach jak Martyna Wojciechowska , Jane Goodall oraz Diane Fossey, amerykańska zoolog-prymatolog. Jeżeli chodzi o tytuły książek, które ukierunkowały moje zainteresowania przyrodnicze to na pewno „ Hipokryzja” Andrzeja G. Kruszewicza, „Przez dziurkę od klucza” Jane Goodall oraz „Przygody młodego przyrodnika” Davida Attenborugh.

Swoją  pasję przyrodniczą rozwijam poprzez czytanie książek o tematyce przyrodniczej, rysuję też zwierzęta i rośliny. Prowadzę  hodowlę roślin egzotycznych i wiedzę na ten temat czerpię z różnych grup Facebookowych lub z Youtube’a, od ludzi którzy mają kilkuletnie doświadczenie z hodowaniem roślin egzotycznych w Polsce. Hoduję rośliny egzotyczne z nasion kupionych przez sprawdzone sklepy internetowe-  stosuję tak zwaną  hodowlę amatorską. W domu mam również psa i patyczaki. Moim marzeniem jest posiadanie gekona. Jestem miłośnikiem ogrodów zoologicznych i botanicznych. Od czasu do czasu fotografuje przyrodę, zazwyczaj rośliny i krajobrazy.

Swoją przyszłość wiąże z moja pasją. Mam w planach pójść do Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie na kierunek weterynaria, ewentualnie hodowla i ochrona zwierząt towarzyszących i dzikich lub ogrodnictwo. Chcę w przyszłości robić to co lubię.

Tymoteusz jest objęty programem „Wars i Sawa”