„Znaleźliśmy królową Midas!”

4 lutego, w słoneczny wtorkowy dzień mieliśmy okazję uczestniczyć w lekcji poza szkolnymi murami. Tego dnia wraz z naszą wychowawczynią- prof. Katarzyną Lipską, wyruszyliśmy do Muzeum Narodowego aby w związku ze zbliżającą się maturą, poznać tajniki trójwymiarowej treści i formy.
Zajęcia trwały zaledwie 2h jednak były bardzo intensywne i pozwoliły uporządkować nam pewną część wiedzy niezbędnej do uzyskania dobrych wyników egzaminu dojrzałości. To na pewno nie był stracony czas, nie było tu miejsca na nudę, bo lekcja była prowadzona w bardzo ciekawy sposób. Pytania naprowadzały nas na konkretne wnioski a wykład prowadzony przez bardzo sympatyczną Panią przewodnik, był ciekawy i intrygujący.
Dokonywaliśmy analizy poszczególnych dzieł, tworzyliśmy notatki na otrzymanych kartach pracy- przydadzą się do powtórek Zawierały one zadania mające na celu ułatwić nam zdanie egzaminu maturalnego oraz wskazać nam konkretne odwołania przydatne do interpetacji. Podczas naszych zajęć omówiliśmy dwa obrazy: “Thanatos”, “Ostrzelanie VIII” oraz instalację “Królowa Midas szuka Bugsa”. Dzięki temu dowiedzieliśmy się o okolicznościach powstania prac, zawartych w nich symbolach i możliwych odwołaniach, co na pewno znacznie pomoże nam podczas obowiązkowej części ustnej egzaminu maturalnego.
Dziękujemy! Klasa III B