Dzień Zdrowego Śniadania

Śniadanie – to najważniejszy posiłek dnia

Każdy z nas rano wstaje i myśli, jak nie spóźnić się do szkoły, pracy, w co się ubrać ? Czy znajdujemy jednak czas, aby pomyśleć o energii, jaką powinniśmy dostarczyć naszemu organizmowi? Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia, który zapewnia niezbędną energię, a w konsekwencji umożliwia maksymalną koncentrację podczas nauki, daje siłę do pracy i zabawy oraz wpływa pozytywnie na nasz nastrój.

Dnia 19 listopada w naszej szkole odbyła się impreza promująca zdrowe śniadanie.

Uczniowie klas I, II i III przygotowali  śniadania, które były oceniane pod względem różnorodności, estetyki  i wartości odżywczej. Przyrządzone potrawy były urozmaicone, kolorowe, a przede wszystkim bardzo zdrowe i serwowane bez użycia jednorazowych naczyń z plastiku. Uczniowie podczas prezentacji śniadań  dzielili się wiedzą na temat wartości odżywczych poszczególnych dań, a także zdradzali sekrety swoich przepisów.

Przygotowanie zdrowego śniadania  było poprzedzone prezentacjami multimedialnymi,  wykonanymi przez uczniów kl. II i przedstawionymi na godzinach wychowawczych.

Komisja konkursowa w składzie : p. Barbara Zajączkowska, p. Jolanta Kuchler , p. Maria Sabała, p. Monika Serdak wyłoniła zwycięzców:

I miejsce – ex aequo kl. 1A i 3J
II miejsce – kl. 1F
III miejsce – ex aequo kl. 2A i 3L
Wszystkim uczniom serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i ciekawe pomysły, a zwycięzcom gratulujemy!

Imprezę przygotowały i przeprowadziły: p. Jolanta Kuchler i p. Barbara Zajączkowska.