XIII Bielańskie Dyktando „O pióro gżegżółki i długopis burmistrza”

4.12. 2013 r. odbyło się uroczyste podsumowanie naszego dyktanda oraz wręczenie nagród laureatom. W kategorii szkół podstawowych 1. miejsce zajęła Justyna Mędrzycka z SP nr 133, 2. miejsce przypadło Adamowi Jakubowskiemu z SP nr 80, 3. miejsce zdobył Jan Poniedziałek z SP nr 187. Wśród gimnazjum prym wiodło Gimnazjum nr 77 przy ZS nr 51 im. Domeyki : laureatami zostało aż dwóch uczniów : 1. miejsce zdobył Jan Kożuszek, a 3. miejsce – Jan Jakubiak!
2. miejsce przypadło Adeli Kamińskiej z Gimnazjum nr 72. Wszyscy laureaci ze szkół podstawowych i gimnazjów będą reprezentować Bielany w XIV Konkursie Ortograficznym „Ortografia na medal” pod honorowym patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Serdecznie gratulujemy laureatom i ich nauczycielom ! Osobną kategorię stanowiły osoby dorosłe, które nie są polonistami i korektorami. Zgłoszeń w tej kategorii było dużo i mieliśmy przyjemność gościć Panią, która przyjechała do nas aż z Inowrocławia. Laureatami w tej kategorii zostali :
Pani Katarzyna Semko – Wojciechowska (psycholog z Gimnazjum nr 71),
Pani Anna Kazimierska – Woźniak ( nauczycielka j. niemieckiego z SSP nr 13),
Pani Izabela Kopeć (nauczycielka j. niemieckiego z Gimnazjum nr 72 ).
Po ogłoszeniu wyników i wręczeniu nagród przed zgromadzonymi wystąpili uczniowie klasy 3 c, którzy zaprezentowali spektakl pod znaczącym tytułem „Ortografia na wesoło”. Inspirację do tego programu stanowiły wierszyki p. W. Gawdzika ( prof. Przecinka), na których wychowały się całe pokolenia Polaków. „ Panie profesorze, sto lat! ” – tak życzyli autorowi wierszy nasi uczniowie na zakończenie swojego występu. XIII Dyktando Bielańskie mamy już za sobą i niech nam się nie kojarzy z pechową trzynastką, tylko z prawdziwym miszmaszem najeżonym różnorodnymi pułapkami ortograficznymi. Sądzimy, że wszystkim piszącym przypadła do gustu cud – dieta burmistrza Hieronima i podążą jego śladem, porzucą fast food i zaczną uprawiać sport, choćby nordic walking. W Lasku Bielańskim prosimy rozglądać się uważnie i informować nas o spotkaniach z burmistrzem Hieronimem lub gżegżółką o ubarwieniu zbliżonym do upierzenia krogulca, choć niełatwo ją dostrzec, gdyż prowadzi skryty tryb życia i jest płochliwa. Jeśli takie spotkanie nie doszłoby do skutku, to prosimy się nie martwić. Burmistrz i gżegżółka będą na pewno czekali na Państwa na XIV Bielańskim Dyktandzie.