Rozstrzygnięcie wyników Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”.

W dniu 12 kwietnia 2016 r. w siedzibie Urzędu Dzielnicy Bielany m. st. Warszawy odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród XXIII Edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”.

Założeniem konkursu adresowanego do dzieci i młodzieży jest promowanie pozytywnych, prospołecznych postaw na rzecz najbliższego otoczenia: grupy rówieśniczej, sąsiadów, osiedla, szkoły, klasy oraz upowszechnianie zachowań życzliwości i empatii wśród młodych ludzi na co dzień.

Do konkursu zgłoszono kluby wolontariatu działające w szkołach na terenie całej Warszawy oraz wybranych ich przedstawicieli.

Jesteśmy bardzo dumni, że wśród zaszczytnego grona laureatów znalazły się uczennice naszej szkoły: Kalina Przeradza i Patrycja Kędzierska, które otrzymały nagrody (statuetki i dyplomy) w kategorii „Wspaniała Bielan”.

Dziewczyny prężnie działają w wolontariacie szkolnym na rzecz klubu, mają wielkie serca gotowe zawsze pomagać potrzebującym. Obie angażują się w liczne akcje charytatywne (min. coroczne zbiórki żywności dla ubogich) i starają się zarażać innych swoim optymizmem. Cieszymy się, że ich praca została doceniona. Nasze wolontariuszki otrzymały nagrody w obecności Pana Dyrektora Pawła Gmitrzuka, który gratulował dziewczynom i jednocześnie odebrał dyplom i nagrodę dla Zespołu Szkół nr 119 dla szkoły przyjaznej wolontariatowi.

Zwyciężczyniom konkursu jeszcze raz serdecznie gratulujemy.