VIII Przegląd Osiągnięć Bielańskich Placówek Oświatowych – Sukces naszej utalentowanej młodzieży.

VIII Przegląd Osiągnięć Bielańskich Placówek Oświatowych – Sukces naszej utalentowanej młodzieży.

09.06.2017r. w siedzibie Bielańskiego Centrum Edukacji Kulturalnej odbyła się gala finałowa podsumowująca VIII Edycję Osiągnięć Bielańskich Placówek Oświatowych.  Jak co roku uczniowie z bielańskich szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych stanęli w szranki do konkursu mającego na celu prezentację dorobku artystycznego i promocję młodych talentów, jak również świetną zabawę. Podczas kilkuminutowych występów mogliśmy podziwiać wspaniały taniec, usłyszeć przepiękny śpiew oraz grę na instrumentach, obejrzeć doskonałą grę aktorską w wykonaniu naszej zdolnej młodzieży. Zwycięzcy festiwalu zostali wyróżnieni okolicznościowymi statuetkami i dyplomami. Galę uświetnili swoją obecnością przedstawiciele władz Dzielnicy, dyrektorzy bielańskich szkół oraz nauczyciele i opiekunowie uczniów.

W tym roku nasi uczniowie zabrali nas w podróż do lat 70. do słonecznej Grecji. Młodzież zaprezentowała układ taneczny oraz śpiew oparty na fabule słynnego musicalu „Mamma mia”, wykorzystujący ścieżkę dzwiękową pochodzącą ze spektaklu. W trakcie występu przypomnieliśmy sobie największe hity legendarnego, szwedzkiego zespołu Abba.

W roli tancerzy i wokalistów wystąpili: Filip Tkaczyk, Maja Rogala, Wiktoria Nowacka oraz pan prof. Daniel Piekarski – opiekun zespołu i choreograf całego przedsięwzięcia. Serdecznie gratulujemy naszej utalentowanej młodzieży i z niecierpliwością czekamy na to, czym zaskoczą nas nasi uczniowie w przyszłym roku.