Szkolny Dzień Przedsiębiorczości w XXXIX LO

14 marca br. po raz kolejny obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Przedsiębiorczości. Idea obchodów i organizacji tego przedsięwzięcia związana jest z włączeniem się szkół ponadgimnazjalnych w realizację ogólnopolskiego programu Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości pod patronatem honorowym Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. Program ma na celu poszerzenie wiedzy uczniów z zakresu ekonomii i finansów oraz przygotowanie ich do świadomego wyboru zawodu i dalszej ścieżki kariery. 

Tego dnia w naszej szkole został przeprowadzony konkurs wiedzy ekonomicznej obejmujący treści z następujących bloków tematycznych: banki, giełda, podatki i instytucje finansowe. Rywalizacja między uczniami była na tyle zacięta, że jury konkursu musiało przeprowadzić dogrywkę. Zadanie, jakie zostało postawione przed młodzieżą dotyczyło obliczenia stopy procentowej kredytu. Miło nam poinformować o wynikach konkursu:

I m-ce – klasa 2D

II m-ce – klasa 1B 

III m- ce – klasa 1A 

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy wygranej oraz posiadanej wiedzy. Za organizację obchodów Szkolnego Dnia Przedsiębiorczości odpowiedzialni byli Pan Daniel Piekarski oraz Pani Urszula Jopek.